Premium-klassi madratsite omadused:

Premium-klassi madratsid valmistatakse käsitsi kõrgeima kvaliteediga materjalidest, et tagada mugavad tingimused magamiseks ja puhkamiseks.

Hollywoodi näitlejate ning teiste muusika- ja sporditähtede kontserttuuride ja treeningkogunemiste korraldajatele esitatavate nõuete loendist leiab sageli viiteid konkreetse kaubamärgi voodimadratsile. Ja see pole lihtsalt staari kapriis, vaid objektiivsetest põhjustest tingitud vajadus. Madratsi omadustest sõltub une kvaliteet ning sellest tulenevalt ka enesetunne, töövõime ja tervis. Vaevalt on vaja selgitada, mida need asjad tähendavad tiheda graafikuga inimeste elus. Kuid ideaalse une nautimiseks ei pea olema filmitäht. Kosutav uni on oluline kõigile, kes endast hoolivad.

Mille poolest eliitklassi madrats tavalisest erineb?
Paljud vastavad, et muidugi mõista hinna poolest, ning neil on õigus, kuid samas ei ole ka. Jah, esmaklassiline madrats on tavamadratsist palju kallim, isegi kõige kvaliteetsemast. Kuid asi pole mitte ainult ja mitte nii palju hinnas kui komponentides, mille järgi hind kujuneb – materjalid, mida valmistamisel kasutatakse, tootmistehnoloogia, disain ja muud omadused. Kõik need tegurid koos võimaldavad luua mugava ja tervisliku magamiskeskkonna. Kõik, kes on vähemalt korra proovinud premium-klassi madratsit, märkavad kohe erinevust: pärast magamist tunneb inimene end terve, reipa ja puhanuna. Kuidas see saavutatakse?

Materjalid

Eliitklassi madratseid toodetakse ainult ökoloogiliselt puhastest, hügieenilistest, peamiselt looduslikest toorainetest. See kehtib nii sisemiste kihtide kui ka polsterduse kohta. Täiteainetena kasutatakse looduslikku lateksit ja hobusejõhve. Need ei paku toodetele mitte ainult vetruvust ja elastsust, vaid eristuvad ka pika tööea poolest ning on ohutud tervise ja keskkonnamõju vaatekohast. Ka eliitmadratsite katted on valmistatud looduslikest materjalidest – puuvillast, linasest, siidist, kaameli- või lambavillast. Tähelepanuväärne on ka see, et mõne luksustoote tegemisel ei kasutata üldse liimi, mis tähendab, et neis pole ühtegi toksilist komponenti.

Lateks

Madratsite parim täiteaine on looduslik lateks. See on elastne aine, mis on saadud troopilise taime – kautšukipuu perekonda kuuluva heveapuu mahlast. Lateksitäidis on tugev, vastupidav, bioloogiliselt stabiilne ja laseb õhku läbi. Lateks kuulub süsivesinike hulka, see on keskkonnasõbralik ega eralda mürgiseid aineid.

Hobusejõhvid

Hobusejõhvid on klassikaline orgaaniline eliitmaterjal. Madratsi täiteainetest rääkides saab ainult väheseid looduslikke materjale võrrelda hobusejõhvidega. Iga üksik hobusejõhv toimib nagu pisike spiraal, tugevdades madratsi sisemist vedrusüsteemi, pakkudes elastset tuge. Hobusejõhvidel on oma üliefektiivne looduslik ventilatsioonisüsteem. Iga karv toimib nagu miniatuurne õhulõõr: mikroskoopilised kapillaarid juhivad õhukesest torust niiskuse välja ja lasevad õhu sisse. See töötab nii hästi, et kui hobusejõhvi vees leotada ja seejärel raputada, kuivab see peaaegu kohe.

Memory foam ehk Viscoelastic

Mäluefektiga materjalid. Memory foam ehk viscoelastic tähendab viskoelastset vahtpolüuretaani varianti avatud osakestega, mis on kergesti õhku läbilaskvad. Need ainulaadsete omadustega materjalid töötasid NASA spetsialistid välja 1970. aastatel, et kaitsta astronaute lendude ajal liigkoormuse eest. Edaspidi laienes see kasutusala raviasutustesse. Selliste materjalide kasutamine võimaldas leevendada haigete, halvatute, insuldi ja naha põletushaavadega patsientide kannatusi, vältida tüsistusi ja valu, kuna materjal pehmeneb, reageerides inimese kehakaalule ja soojusele ning kohandub kergesti keha kontuuridega. See ei avalda praktiliselt mingit survet lamaja kehale. Nüüd kasutatakse neid materjale madratsites ja need muudavad madratsi mugavamaks, sealhulgas ka liigesehaiguste või vereringehäiretega inimestele. Isegi väike kiht sellist materjali muudab madratsi eriliselt mugavaks.

Vedrustus

Meie madratsite vedrud on valmistatud eriliselt kuumtöödeldud (kõrglegeeritud) terasest, karastatud mitmel etapil ja neil on eluaegne garantii. Sellistes vedrudes olev metall „ei väsi“ ja vedrud kestavad igavesti. Meie madratsite vedrustus on jagatud mitmeks tsooniks (5–11 tsooni) ning sellel on mitu erineva läbimõõdu ja ehitusega vedrukihti. Ümber madratsite perimeetri kasutatakse patenteeritud Edge Support (servatoe) süsteemi, mis hoiab keha madratsi serval, hoiab ära maha veeremise ja suurendab madratsi kasulikku pinda.

Konstruktsioon

Premium-madratsil on keeruline mitmekihiline struktuur. Toote disain on läbi mõeldud väikseimate detailideni – selle väljatöötamises osalevad mitte ainult insenerid, vaid ka arstid-ortopeedid. Iga kiht on kujundatud nii, et optimaalselt jaotada kehakaalu ja tagada keha füsioloogiline asend, mis väldib pinget luu- ja lihaskonna kõigis osades.

Eliitmadratseid, nagu tavalisi ortopeedilisi madratseid, on vedrudega ja vedrudeta. Nende tüüpide disaini erinevused määravad nende erinevad kasutusvaldkonnad.

Premium-klassi vedrumadratsid on mõeldud maksimaalseks koormuseks – need peavad vastu 150 või rohkem kilogrammile ühe voodikoha kohta. Selliste mudelite kõrgus on vähemalt 25 cm (mõnikord kuni 70 cm), samas kui perimeetri tugevdamine hoiab ära nende deformatsiooni. Sageli kasutatakse disainis mitut vedrustusplokki, mis paiknevad eri tasanditel. Optimaalsete ortopeediliste omaduste tagamiseks järgitakse tsoneerimise põhimõtet – teatud kehaosade (pea, õlad, nimmepiirkond jne – kokku kuni 11 tsooni) tõttu suurimat pinget kogevad alad tugevdatakse täiendavate vedrudega.

Veel üks vedrudega eliitmadratsite eripära on vedrude iseseisvus. Kui lihtsamates ja odavamates ortopeedilistes mudelites kasutatakse monoliitset vedruplokki, siis luksusklassi madratsites täidavad kandefunktsiooni eraldatud vedrud, mis on omavahel kinnitamata ja pakitud õhku läbilaskvast materjalist taskutesse. Nii on igal madratsi ruutsentimeetril iseseisev tugevdus. Näiteks kui seisate madratsi äärel püsti ja panete jalgade kõrvale klaasi veega, siis vesi ei loksu välja. Seetõttu on sellistel toodetel mugav mitte ainult lamada, vaid ka istuda. Tänu iseseisva liikumisega vedrudele sobivad need madratsid ideaalselt paarile, kellel on suur kaaluvahe: raskema inimese all ei vaju madrats võrkkiigena lohku, vaid säilitab kuju. Kui üks voodist tõuseb, teine seda isegi ei tunne. Kuid mis kõige tähtsam, iseseisvad vedrud võtavad pinge kogu kehalt maha. Lülisammas, keha lümfisüsteem, veresooned ja liigesed jäävad õigesse asendisse, neid ei suruta kokku ja pinge on hajunud. See võimaldab nautida kvaliteetset ja tervislikku und.

Vedrudeta madratsid on mõeldud kergema kehakaaluga inimestele ja need pole väga kõrged. Amortiseerivat funktsiooni täidab neis mitu erineva tiheduse, jäikuse ja elastsusega täitekihti. Tsoneerimisefekt saavutatakse kihtide erineva geomeetria ja eri pealispinna tüüpidega.

Nii vedrudega kui vedrudeta mudelid tagavad optimaalse koormuse jaotuse. Nagu juba mainitud, on laiad premium-madratsid ideaalsed paarile: isegi kui partneritel on suur kaaluvahe, saavad mõlemad end võrdselt mugavalt tunda.

Tehnoloogia

Uskuge või mitte, aga parimad esmaklassilised madratsid valmistatakse täielikult käsitsi: konveieritöö ei kuulu nende tootmisse. Mugavad kihid kinnitatakse omavahel taftingtehnoloogia abil: need õmmeldakse läbi pika nõela ja ülitugevate villaste niitidega. Madratsi pinnal olevad õmblused on maskeeritud dekoratiivsete boutonniere’idega (nööpaugulilled).

Iga toode on ainulaadne eksemplar, seega väärivad need määratlust „eliit“. Arvestades seda, kui töömahukas ja keeruline on tootmisprotsess, pole raske mõista, miks mõni esmaklassiline madratsimudel maksab umbes sama palju kui auto.

Käsitsitöö tehnoloogia täiendav eelis on see, et see võimaldab valmistada madratsi vastavalt kliendi individuaalsetele vajadustele – näiteks kui on vaja mittestandardset suurust.

Välimus

Piisab ühest pilgust eliitmadratsile, et olla kindel: see on eksklusiivne premium-klassi mudel. See pole lihtsalt mugavaks magamiseks mõeldud struktuur, vaid on luksuskaup ja tõeline interjööri kaunistus. Osavate käsitööliste vaevarikas töö ja peened materjalid – sellega saab selgitada luksusklassi madratsite kallist välimust. Katete kaunistamiseks kasutatakse siidi, kašmiiri, pitsi ja käsitsi tehtud tikandeid.

Märkus

Paljud premium-klassi madratsimudelid on universaalsed ka ilmaolude suhtes. Tänu materjalide erilistele omadustele ja hoolikalt läbimõeldud ventilatsioonisüsteemile tagavad need ideaalse soojusvahetuse igal aastaajal. Madratsi nn suvine pool võib olla siidist või puuvillast ning talvine pool villast. Sellel on alati mugav magada, olenemata ümbritseva keskkonna temperatuurist. Ilu pole kahtlemata luksuslike madratsite välise viimistluse ainus väärtus. Kallite looduslike materjalide puudutus kingib ka erakordse taktiilse aistingu.

Võtame lühidalt kokku. Teie ees on premium-klassi mudel, kui:
madratsi kõrgus on vähemalt 25 cm. See puudutab vedrudega mudeleid, kus täiteainena kasutatakse peamiselt naturaalseid materjale, ideaaljuhul looduslikku lateksit.
Madrats on varustatud iseseisvate vedrudega. Igal madratsi segmendil on eraldi toestus, mis tagab une ajal kehale kõige füsioloogilisema asendi. Seda omadust on lihtne kontrollida. Kui istute iseseisvate vedrudega madratsile, siis külgnevad alad ei deformeeru; kate on valmistatud samuti looduslikest materjalidest – puuvill, siid, vill.

Kui palju maksavad eliitklassi madratsid?

Ameerika ettevõtted on luksusmadratsite tootjate seas juhtivad. Toodete mõningate ühiste joonte juures on igal kaubamärgil siiski enda eripärad ja vastavalt erineb ka hind.
Premium-klassi madratsid on tavalistest madratsitest palju kallimad ja kõik ei saa neid endale lubada. Kuid kõrge hind tasub end ära äärmiselt ortopeediliste omaduste, vastupidavuse ja ohutu koostise tõttu. Eliitmadratsi ostmine tähendab tagada endale paljude aastate jooksul tervislik uni, elujõud ja hea enesetunne.

Iga SPRING AIR toode on kunstiteos, mis on käsitsi õmmeldud patenteeritud tehnoloogia abil ülitugevatest looduslikest materjalidest. Madratsitel on läbimõeldud iseseisvate vedrude süsteem, mis tagab viie või enama tsooni eraldi toetuse, võtab pinge selgroolt ja aitab taastada jõudu ka lühikese uneaja jooksul. Pealismaterjalidena kasutatakse puuvilla, tallevilla, luksuslikku Belgia siidi. Need ei paku mitte ainult mugavust, vaid ka tervist. Tänu looduslikele kangastele madratsid nii-öelda hingavad, pakkudes optimaalset soojus- ja õhuvahetust.
SPRING AIR madratsite kvaliteeti ja töökindlust kinnitab USA standarditele vastav kolmeastmeline kontrollsüsteem. Ega asjata tunnustanud Ameerika ortopeedide ja manuaalterapeutide liit 1986. aastal selle brändi tooteid kui parimaid maailma enimmüüdud ortopeediliste magamistarvete hulgas. Ja madratsite pikka kasutusiga kinnitab peaaegu sajandi pikkune tootmisajalugu.

P.S. SPRING AIR on praegu esindatud 40 riigis, sealhulgas Eestis. Tootenäidistega saate tutvuda meie müügisalongides.

Updating…
  • Ostukorvis ei ole tooteid.